Учитися ніколи не пізно, а покращувати свої знання й узагалі потрібно все життя! 21-22 січня 2019 року в Неаполі відбувся базовий практичний курс по нейроендоскопії в межах Hands-on Workshop on Cerebral and Ventricular Neuroendoscopy.

Нейроендоскопія – сучасна техніка лікування пухлин головного мозку, гідроцефалії, кістозних утворень, що надає нові можливості для якісного лікування пацієнтів, а тому радіємо, що лікар ЗОКЦНН став одним із 4 українських представників на курсах.

Організаторами заходу є Міжнародна федерація нейроендоскопії (International Federation of Neuroendoscopy). Загалом курс зібрав 48 учасників з різних країн. Україну ж представили Володимир Смоланка з Ужгорода, Тарас Микитин та Ігор Гоменюк зі Львова та Дмитро Майструк із Вінниці.

Навчання відбулися на базі одного з провідних нейроендоскопічних центрів, що знаходиться саме в Неаполі, а тутешня нейроендоскопічна група спеціалістів відома у всьому світі.

Ігор Гоменюк (ліворуч) та Володимир Смоланка (праворуч)

Лікар Володимир Смоланка розповідає: «Ендоскопічні методи лікування патологій головного та спинного мозку – це найсучасніший тренд у нейрохірургії. Ці методи вже довели свою ефективність та стали золотим стандартом у лікуванні гідроцефалії, арахноїдальних кіст головного мозку, а також деяких пухлин основи черепа, зокрема аденом гіпофізу та краніофарингіом. До нейроендоскопічних методик усе активніше вдаються при видаленні інших пухлин головного мозку й користують їх як основний або ж додатковий метод (так звана ендоскопічна асистенція, коли ендоскоп можна використати для візуалізації зон, які неможливо «побачити» за допомогою операційного мікроскопа). Тому такі знання й навички будуть актуальними для нашого лікувального центру, адже покращать рівень надання послуг. Приємно, що ендоскопічні методики активно впроваджуються у нейрохірургічних відділеннях України».

До слова, складні операції з використанням сучасної ендоскопічної стійки Karl Storz в Ужгороді проводять уже кілька років поспіль і зупинятися на цьому не планують. Ми робимо все для забезпечення найкращих умов своїм пацієнтам.

Алла Марчук

Закарпатський обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment