Дитяча нейрохірургія вкрай складна та відповідальна, адже мова йде про найменших пацієнтів. 26 квітня у приміщенні ректорату Ужгородського національного університету відбувся воркшоп «Updates in Pediatric Neurosurgery», що мав на меті поглибити знання українських та ізраїльських медиків із дитячої нейрохірургії.

Запрошений лектор заходу проф. Шломі Константіні є провідним ізраїльським фахівцем зі стажем роботи понад 32 роки та одним із найвідоміших у світі дитячих нейрохірургів. Він практикує найсучасніші методи та технології лікування й діагностики, тож у ході зустрічі лікарі змогли почути цінні поради від професора, обмінятися досвідом та думками.

Професор Константіні розповів слухачам про сучасні підходи до лікування гідроцефалії у дітей, а також торкнувся аспектів лікування пухлин головного та спинного мозку в дітей. Зокрема, йшлося про гліоми зорового нерва, відтак говорили про питання краніосиностозів у дітей.

Власним досвідом із присутніми поділився й нейрохірург Закарпатського ОКЦНН професор Володимир Іванович Смоланка, який розповів про лікування пухлин шлуночкової системи та стовбуру головного мозку.

Цінними знаннями ділилися й інші фахівці: О.Островський, А.Кухар, О.Герасименко та К.Курисько. Зокрема торкнулися тем променевої терапії у дітей, інтраоперацйіний нейромоніторинг при різних нейрохірургічних патологіях, молекулярні підгрупи медулобластом згідно нової класифікації пухлин ЦНС ВООЗ.

Алла Марчук, Закарпатський обласний центр нейрохірургії та неврології

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment