20-23 листопада 2018 року в місті Брно (Чеська Республіка) пройшов 2-й курс основ краніальної хірургії (Basic Cranial Surgery Course).

Курси відбуваються за підтримки тренувального комітету Європейської асоціації нейрохірургічних товариств та навчають виконувати основні доступи до внутрішньочерепних патологій: при черепно-мозковій травмі, пухлинах головного мозку, аневризмах судин головного мозку, для лікування невралгій трійчастого, язикоглоткового нервів та геміфаціального спазму.

Одним із тренерів-хірургів уже другий рік поспіль є ужгородський професор В. І. Смоланка. Володимир Іванович продемонстрував учасникам технічні нюанси серединного субокципітального доступу до структур задньої черепної ями. Цей доступ є критично важливим для видалення надскладних патологій, як-от: пухлини IV шлуночка, дорзальної поверхні стовбуру головного мозку та пінеальної ділянки, а також для лікування аномалії Арнольда-Кіарі.

Серед 20 учасників Україну представляли двоє ужгородських лікарів: лікар-інтерн 3 року навчання В. В. Смоланка та клінічний ординатор ОКЦНН Еммануель Окоро.

Учасник курсів Володимир Смоланка зауважує, що ці курси є одними з кращих, які він відвідував: «Тут лікарі мають можливість навчатися основ краніальної нейрохірургії у найкращих. Особливо корисною для мене була можливість удосконалити свої навички у дисекції Сільвієвої щілини, виконанні скроневої лобектомії, міжпівкулевих доступів, маніпуляції в ділянці хребтової артерії при доступах до задньої черепної ями. Крім того це нагода поспілкуватися з медиками з інших країн. Мені справді приємно вкотре переконуватися, що навички та знання резидентів ОКЦНН нічим не поступаються тим, що знають і вміють закордонні колеги».

Еммануель Окоро також відзначає користь курсів: «Викладачі якісно подавали навчальний матеріал, а кожна дисекція давала нові знання та вміння. Звичайно, хотілось якомога більше часу провести у анатомічній лабораторії та дослідити всі анатомічні структури головного мозку, уявити всі складні шляхи, що проходять у різних його ділянках, препарувати кожну судину окремо. І за 3 дні курсу значну частину цього ми виконали. Я вважаю, що кожен нейрохірург-початківець зобов’язаний відвідувати подібні курси для якісного професійного розвитку».

Алла Марчук, Закарпатський обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment