Договір № 1088-E420-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій

Договір № 1088-E420-P000/ 01 про внесення змін до договору № 1088-E420-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій

 

Комунальне некомерційне підприємство “Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології” створене рішенням Закарпатської обласної ради від 4-го листопада 2005-го року, у відповідності до одного з основоположних принципів медичної реформи, а саме — автономізації закладів охорони здоров’я. Даний принцип передбачає функціонування медичних закладів у формі господарських підприємств, власником яких є орган місцевого самоврядування, в нашому випадку — Закарпатська обласна рада.

Фінансування комунальних некомерційних підприємств відбувається переважно за кошти Національної служби здоров’я України (НСЗУ), яка здійснює виплати лікарні за надані медичні послуги в рамках програми державних медичних гарантій (принцип “гроші йдуть за пацієнтом”).

Згідно чинного законодавства, КНП може отримувати кошти за надані послуги (як медичні, так і господарські) з інших джерел, а саме — кошти юридичних та фізичних осіб. Капітальні видатки (наприклад — придбання обладнання, капітальний ремонт або реконструкція будівлі закладу) згідно законодавства, забезпечуються власником (Закарпатською обласною радою). Окрім того, власник може фінансувати лікарню в рамках цільових регіональних програм, а також виділяти кошти для підвищення заробітних плат працівників закладу.

Функціонування медичних закладів у формі КНП дозволяє:

  • формувати довгострокову стратегію розвитку закладу;
  • використовувати отримані кошти для розвитку лікарні;
  • підвищувати заробітну платню співробітників та покращувати їхні умови праці;
  • розширювати спектр медичних послуг та вдосконалювати їхню якість.