Відділення цереброваскулярної патології – це багатовекторне неврологічне відділення третинного рівня надання медичної допомоги. Найголовнішим напрямком його діяльності є лікування гострого порушення мозкового кровообігу (інсульту). Відділення є унікальним в області, адже гармонійно поєднує в одній структурі приймальний покій, інсультний блок і палати ранньої реабілітації. Дана модель забезпечує не лише якнайшвидший початок лікування пацієнта з інсультом, але й правильну етапність надання допомоги. Таким чином створюються умови для мінімізації витрат часу та підбору оптимального підходу в залежності від періоду хвороби та стану пацієнта.
В складі відділення функціонує інсультний блок – палата інтенсивної терапії для пацієнтів із гострим порушенням мозкового кровообігу, яка оснащена згідно сучасних світових стандартів для безперервного нагляду та моніторування життєвоважливих функцій кожного пацієнта. Головною перевагою блоку та відділення в цілому є спеціально тренована команда фахівців, що забезпечує повноцінний догляд, лікування та ранню реабілітацію пацієнтів. За короткий час свого існування відділення стало лідером серед подібних йому в області за кількістю виконаних тромболітичних терапій. Крім того, у 2022-му році в КНП “ОКЦНН” ЗОР відкрито рентген-операційну із сучасним ангіографом для нейроінтервенцій, що дозволяє виконувати механічні тромбекстрації при ішемічному інсульті.
Основні напрямки діяльності
Лікування інсульту – не єдиний вектор діяльності ЦВП, адже завдяки наявності в штаті лікарів із субспеціалізацією в різних галузях неврології, ми працюємо також у багатьох інших напрямках, таких як:
- захворювання судин головного мозку;
- рухові розлади;
- інші нейродегенеративні захворювання;
- демієлінізуючі захворювання;
- розлади периферичної нервової системи;
- порушення нервово-мязової передачі;
- хвороби м’язів;
- головний біль та інші синдроми болю.
Що ми лікуємо?
Серед захворювань, лікування яких забезпечується у відділенні цереброваскулярної патології виділяємо наступні:
- ішемічний і геморагічний інсульти;
- хвороба Паркінсона;
- синдроми паркінсонізму;
- дистонії;
- хорея;
- тремор;
- міоклонії;
- тіки;
- атаксії;
- хвороба Альцгеймера та інші деменції;
- хвороба мотонейрона;
- розсіяний склероз;
- захворювання з групи оптикомієлітів;
- гострі та хронічні поліневропатії;
- мононевропатії;
- myasthenia gravis та інші міастенічні синдроми;
- міопатії;
- спінальні м’язові дистрофії;
- хвороби обміну;
- головний біль.