11 квітня світ говорить про проблему людей із хворобою Паркінсона. У Закарпатському обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології про недуг не лише говорять, але й успішно з ним борються – щотижня проводять заняття танців.

Танцетерапія – це дієвий метод лікування, ефективність якого підтверджена доказовою медициною. Зараз на Закарпатті відомо про понад 700 випадків хвороби – і це лише офіційні цифри, пацієнти, про яких ми знаємо. Боротися з хворобою не просто можливо, але й важливо. Медикаментозне лікування – це лише частина результату, покращити його можна за допомогою руху.

Катерина Карпінська

Керівник обласного кабінету хвороби Паркінсона, лікар-невропатолог ОКЦНН Катерина Карпінська зауважує: «Танці покращують рівновагу, швидкість, плавність рухів. А музика дає ритм. Це не просто розваги – це доказова медицина. Хвороба Паркінсона зумовлена передчасним старінням певних клітин мозку, але нові клітини, які з’являються, можуть розвиватися. І коли ми починаємо вчити новий рух, стимулюємо розвиток нових клітин. Немає ліків, які могли би зупинити хворобу, але різного роду активність може сповільнити її. Є люди, які допомагають робити для наших пацієнтів хореографію безкоштовною. Просто приходьте і займайтеся. Будьте активними у фізичному, психологічному, соціальному плані і ви поборете проблему».

Хвороба трапляється як у 30-річних, так і у 80-річних. Звісно, частіші випадки у старшому віці.

Заняття з танців відбуваються щопонеділка о 14.00 у нашому нейроцентрі, а приїздять сюди з усієї області. Вивчають бальні танці: повільний вальс і ча-ча-ча – вони мають чіткий ритм і прості рухи.

Лікар ФК і спортивної медицини Катерина Зінов’єва пояснює, що «танці покращують почуття ритму. При хворобі Паркінсона в пацієнтів баланс і ритм втрачається. А ритмічні танці допомагають вирішити ці проблеми. Ми би хотіли, щоб про цю проблему чули і знали. Так, пацієнти важко ходять, важко розмовляють, іноді є тремор, вони навіть можуть втратити рівновагу і впасти, але люди мають знати і розуміти, що хвороба не обирає».

«Наші пацієнти мають велике бажання і це спонукає працювати», – каже хореограф Анна Шеверя. Тож запрошуємо до участі пацієнтів.

Алла Марчук,

Закарпатський обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment