top of page

Як в ОКЦНН лікують інсульти? Ділилися досвідом із лікарями області


Зелений коридор для пацієнтів, комплексні обстеження, тромболітична терапія та тромбектомія, цілодобовий нагляд в інсультному блоці – таким має бути лікування інсультів у кожній спеціалізованій лікарні України. Лікарі ОКЦНН Катерина Карпінська та Іван Смоланка познайомили колег із лікарень області з тим, як налагоджена робота щодо лікування інсультів у нас. Також своїми напрацюваннями ділився керівник Інсультного центру КЛ «Феофанія» Дмитро Лебединець.


Зокрема, лікарі ОКЦНН показали так званий зелений коридор – шлях ургентних обстежень, яким безперешкодно прямує пацієнт від моменту поступлення. Під час інсульту найважливіше – це час. Тому команда має діяти швидко та злагоджено, щоб зробити все можливе для збереження якості життя пацієнта. 


При поступленні лікарі-неврологи оцінюють стан пацієнта, середній медперсонал набирає необхідні аналізи й пацієнт вирушає на комп’ютерну томографію, щоб не втрачати ні хвилини. Якщо з моменту дебюту інсульту минуло менше 4 годин, важливо одразу починати тромболітичну терапію. 


Якщо на обстеженнях ми бачимо, що пацієнту з ішемічним інсультом показана тромбектомія – негайно беремо його в операційний зал. Проте це втручання має чіткі критерії та потребує прискіпливого відбору пацієнтів. На жаль, воно не гарантує порятунок життя, але допомагає зменшити ступінь інвалідизації пацієнта, а часом навіть уникнути її. Завдяки ангіографу ми можемо витягнути тромб і врятувати тканини мозку, які ще не відмерли. 



Показали кейси надання допомоги при гострому мозковому інсульті в нашому закладі, а також навели статистичні дані пролікованих пацієнтів.


Дмитро Лебединець своєю чергою ознайомив слухачів із нормативно-правовою базою України щодо лікування інсульту, результатами аудитувань МОЗ щодо якості надання допомоги пацієнтам із гострим мозковим інсультом, аналізом допомоги на Закарпатті, а також анонсував заплановану оцінку якості надання допомоги у 2025 році.



Інсультний маршрут має працювати по всій області. Ця хвороба – одна з найбільш інвалідизуючих в Україні. Тому від дотримання медичних протоколів та злагоджених дій медиків, а також взаємодії між лікарнями напряму залежать життя закарпатців.


Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології

Comments


bottom of page